Podstawowe informacje

Pozycjonowanie na Norwegie – to oferta dla firm, posiadających stronę firmową, chcących dotrzeć do klientów na rynku Norweskim. Pomożemy wam aby wasza strona znajdowała się na wysokich miejscach w wyszukiwarce Google na terenie Norwegii.

  • Cena: ustalane stawki za pierwszą stronę wyników. [płacicie tylko za wyniki].
  • Opłata aktywacyjna: brak opłaty startowej.
  • Obszar działania Norwegia: ustalany indywidualnie - miasta w Norwegii, regiony, czy też cały kraj.
  • Minimalny okres trwania współpracy: rok czasu.
  • Sposób rozliczania: raport na podstawie monitoringu online dla Norwegii.
  • Wytyczne do optymalizacji serwisu: bezpłatne, w ramach pozycjonowania.
  • Dobór słów: bezpłatna pomoc w doborze słów.

EKSPORTUJ DO NORWEGII

Przeczytaj, dlaczego warto eksportować swoje towary i usługi na rynek norweski.

Szacuje się, że w Norwegii przebywa obecnie około 70 000 Polaków, a nasi rodacy stanowią drugą po Norwegach najliczniejszą grupę etniczną kraju.

Norwegia to państwo położone w zachodniej części Półwyspu Skandynawskiego. Posiada długą (ponad 20 tysięcy km) linię brzegową z charakterystycznymi fiordami. Graniczy z Finlandią, Szwecją i Rosją. Norwegia to jeden z najsłabiej zaludnionych krajów europejskich (14,7 mieszkańca/km2), w którym większość populacji (73%) skupiona jest w miastach. Największe ośrodki to: Oslo, Bergen, Trondheim, Stavanger, Kristiansand, Fredrikstad, Tromso, Sandnes, Drammen, Sarpsborg.

Norwegia jest monarchią konstytucyjną. Król posiada szerokie uprawnienia (egzekwuje podatki, mianuje urzędników wojskowych, kościelnych, cywilnych, Radę Państwa, dowodzi siłami lądowymi i morskimi), ale władzę wykonawczą piastuje rząd, a ustawodawczą - jednoizbowy parlament (Storting).

Pod względem współczynnika PKB na głowę mieszkańca Norwegia zajmuje drugie miejsce na świecie (72 306 dolarów). Jako kraj wysoko rozwinięty ma też najniższy poziom rozpiętości w dochodach (współczynnik Giniego wynosi tu 0,26).

Przemysł jest ważnym elementem norweskiej gospodarki. Wraz z energetyką i górnictwem stanowi ? produktu krajowego brutto. Główne ośrodki przemysłowe znajdują się na południu kraju oraz u wybrzeży. Najważniejszymi gałęziami przemysłu są: przemysł elektrochemiczny i elektrotechniczny, włókienniczy, metalowy, drzewny, celulozowo-papierniczy, maszynowy, spożywczy i rafineryjny. Znajdują się tu zasobne złoża ropy naftowej, gazu ziemnego, rudy żelaza, niklu, molibdenu, miedzi, tytanu, ołowiu, cynku, siarki, srebra. Pozyskuje się też surowce skalne, takie jak granity i wapienie. Ponadto Norwegia ma najwyższy wskaźnik produkcji energii elektrycznej na jednego mieszkańca. Najwięcej energii (98,6%) pozyskuje się z elektrowni wodnych.

Norwegia ma stosunkowo nieduży areał uprawny (zaledwie 3% w skali kraju), ale jej rolnictwo jest wysoce zmechanizowane. Uprawia się przede wszystkim jęczmień, owies, ziemniaki i rośliny pastewne. Ważną pozycję zajmuje natomiast hodowla bydła oraz rybołówstwo. Jako że lasy zajmują znaczną część kraju (26%), ważną rolę gospodarczą odgrywa też leśnictwo.

Zamów bezpłatną wycenę





Skontaktuj się z naszym doradcą

Jeśli chcesz, aby Twoja firma była widoczna na terenie Hiszpanii, skontaktuj się z nami - wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń: +48 601 162 666
Napisz: biuro@icomseo.pl