Pozycjonowanie na terenie Belgii

Pozycjonowanie Belgia – to oferta dla firm, posiadających stronę firmową, chcących dotrzeć do klientów na rynku Belgijskim. Pomożemy wam aby wasza strona znajdowała się na wysokich miejscach w wyszukiwarce Google na terenie Belgii.

  • Opłata aktywacyjna: brak opłaty startowej.
  • Obszar działania Belgia: ustalany indywidualnie. Czy dane miasta w Belgii, regiony, czy też cały kraj.
  • Minimalny okres trwania współpracy: rok czasu.
  • Sposób rozliczania: raport na podstawie monitoringu online dla Belgii.
  • Wytyczne do optymalizacji serwisu: bezpłatne, w ramach pozycjonowania.
  • Dobór słów: bezpłatna pomoc w doborze słów.

POZYCJONOWANIE W BELGII

Przeczytaj, dlaczego warto eksportować swoje towary i usługi na rynek belgijski.

Belgia jest monarchią konstytucyjną o typie federacyjnym. Leży w zachodniej Europie, w południowej części Niderlandów. Graniczy z Holandią, Niemcami, Luksemburgiem i Francją.

Funkcję głowy państwa sprawuje tu król (obecnie Filip I), który posiada dość szerokie uprawnienia, m. in. dysponuje inicjatywą ustawodawczą, desygnuje premiera oraz połowę wiceministrów, uczestniczy w zebraniach rządu, ma prawo dymisji rady ministrów oraz weta absolutnego wobec ustaw, jest dowódcą armii, który w razie potrzeby ogłasza stan wojny. Ponadto monarcha dysponuje prawem łaski, nadaje ordery i tytuły szlacheckie i przyznaje obywatelstwa.

Na czele belgijskiego rządu stoi premier, który za zgodą króla może nominować i odwoływać ministrów. Według konstytucji stanowiska muszą być przydzielone po równo: Flamandom i Walonom. Premier odpowiada przed królem i dwuizbowym parlamentem (Izba Reprezentantów, Senat).

Siedem belgijskich reaktorów jądrowych produkuje ponad połowę krajowej energii elektrycznej. Do 2025 roku wszystkie reaktory mają jednak zostać wyłączone, a władze zamierzają zainwestować w energetykę gazową i wiatrową.

Kraj dzieli się na 3 regiony autonomiczne: Flandrię (z dominującym językiem niderlandzkim), Walonię (język francuski) oraz Region Stołeczny Brukseli (dwujęzyczny, choć przez większość używany jest francuski). Regiony posiadają własnych ministrów-prezydentów (wybieranych przez radę regionalną – rodzaj lokalnego parlamentu), własne flagi oraz hymny narodowe. W Belgii obowiązują 3 języki urzędowe: niderlandzki (mówi nim około 56-60% populacji), francuski (mówi nim około 44-40% populacji) i niemiecki (mówi nim zaledwie około 1% populacji).

Belgia należy do najlepiej rozwiniętych krajów Europy. Należy do Unii Europejskiej, ONZ i NATO. W 2014 roku PKB per capita wyniósł tutaj 47 722 dolary, a poziom rozpiętości w dochodach (wskaźnik Giniego) – 27. Znaczną część, bo niemal połowę (47%) dochodu narodowego stanowią podatki.

Najważniejszą gałęzią belgijskiej gospodarki jest przemysł - przede wszystkim hutniczy, elektrotechniczny, maszynowy, chemiczny, włókienniczy i spożywczy. Ponadto dobrze rozwinięte jest też rolnictwo (uprawa buraków cukrowych i zbóż oraz hodowla trzody chlewnej i bydła). Belgia jest ważnym eksporterem towarów, z najwyższym na świecie wskaźnikiem eksportu per capita.

Zamów bezpłatną wycenę

Skontaktuj się z naszym doradcą od pozycjonowania

Jeśli chcesz, aby Twoja firma była widoczna na terenie Belgii, skontaktuj się z nami - wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń: +48 601 162 666
Napisz: biuro@icomseo.pl